Ultima

2014 - 15 let Ultimy - 25.04. 2014

1. kolo EC Holandsko a 2. kolo Rollo ligy - 25. ročník Tour de Šumava

Jak jsme si před sezonou předsevzali, tak během sezony bezezbytku plníme. Dvacetičlenný mančaft šlape jako hodinky a červená se žlutou ve zbrusu nové krutokolekci nenechává nikoho na pochybách, že Ultima je zpět na vrcholu.

Holandský Eurocup připadl zcela do rukou našich borců. Láďa, Pelcík a Michal nejprve deklasovali zbytek pole ve štafetě, aby následně Pelcík drtivým finišem rozsekal zbytek starého kontinentu na cimpr campr. Týmového ducha doplnil samozřejmě Hans Christian, který přitáhl od Rýna 30 láhví vína. Bylo veselo, jen pro Hanse truchlivo v okamžiku, kdy Atletico dostalo čtvrtý gól v prodloužení. To jsem však již dávno spal.

Nedělní maraton ve větrné výhni bruslařského stadionu kdesi za hrází ukázal vyrovnanost a zároveň velikou slabost Evropy, která, jsa rozdrcena atomovým výbuchem Pelcíkova stehna a kotníku ve finiši, byla nucena přidat jednu hvězdu do evropské vlajky – to ULTIMA byla oficiálně přijata za dalšího člena Evropské unie. Pelcíkovi navíc hlídal záda Kulkys a v druhém balíku profesionální týmová spolupráce dotáhla k premiérové veteránské placce na evropské scéně Fida. Na holandský vítr se musí s českou chytrostí...

Druhé kolo ligy, 25. Tour de Šumava, byla již čtvrtým závodním víkendem našeho týmu v řadě. Jarní klasikáři již cítili únavu a závodníci letních etapáků se ještě nedostali do té pravé pohody, i když náznaky formy se objevují. Již páteční prolog u ohně na šindlovské haciendě byl těžký. Zejména hledání dvojniplů vysílilo náš mančaft natolik, že vstávat bylo zatěžko.

Na Šumavu dorazil nakonec šestnáctičlenný tým s debutanty Hulkem a jeho kustodem Terezkou a Jardou Gregorem, prvním průkopníkem koloběhu v Sázavě a okolí. Poprvé v sezoně se objevili pánové Liška a Jaromír a poprvé jsme složili rovněž ženský mančaft.

Ironií zůstává, že oba závody vyhrál Marek Kadlec na plastové koloběžce. Jde zde nejspíše o jakýsi pokus o návrat do dětství, na který ovšem ULTIMA bude reagovat již v Lounech, kde Pelcík nastoupí s přídavnými kolečky v zadní nápravě pro zlepšení stability v zatáčkách a sjezdech.  Jináč vše proběhlo dle plánu. Pavla opanovala oba své závody, cinklo i Michalovi a dalšího vítězství se dočkal Fido. Naše kolumbijská blecha však v neděli podlehla silovému pojetí jízdy severského tanku Milana Jelínka, který sám o sobě popírá veškeré fyzikální a astrofyzikální zákony.

Sečteno podtrženo velká spokojenost. Třítýdenní závodní pauzu nyní využijeme smrtonosnou přípravou na hranici lidských možností. Zvažujeme rovněž, že necháme veřejnost nahlédnout do naší kuchyně, kde se vaří pod pokličkou nejvyššího utajení příprava nejlepšího koloběžkového mančaftu planety. Možná první ochutnávka z kuchyně pana Hulka? Únavu ze závodů je nutno odházet benčem v maximálním zatížení doplněným mrtvým tahem. Zkuste to také, ale pozor!! u mrtvého tahu je nutné mít co nejkulatější záda!!!

 

1. kolo Rollo ligy, Moravská Třebová

Jak bylo slíbeno, bylo i splněno. ULTIMA opanovala Mistrovství ČR v dlouhém závodě a vlastně i celé první kolo Rollo ligy ...

V deštivém počasí se na start 40. ročníku Rollo ligy postavila zhruba stovka borců a mezi nimi i náš patnáctičlenný mančaft. Cílem bylo jediné, rozsekat zbytek startovního pole na hadry.

Dvojice Pelcík, Kulkys se o to postarala náramně. Její síla byla dokonce tolik do očí bijící, že Láďa Provod musel již v prvním kole předstírat defekt. Pelcík si tak dojel osamoceně pro titul nejlepšího českého koloběžkového borce v dlouhých dištancích, Kulkys ve špurtu porazil na hlavu matadora Káju Cvalína a skončil druhý.

Pája Soukupová sice nevypadá pořád jako kolumbijský vrchař, ale i tak nemá v lize konkurenci a o víkendu předjela dokonce i Ríšu Jisla na bájném stroji Kostka. To Fido měl cestu k titulu trnitější. Jelena udolal teprve v závěrečném špurtu taktickým výkonem hodným Fabiana Cancellary.

 

Veteránský mančaft je vskutku letos silný, a to jak na trati, tak mimo trať. Sestava bratří Odvárků, Fida, Běly, Davida Seemanna doplněná o některé přespolní akvizice typu Žabáka stejně jako v loňské sezoně zavírala hospodu.

Nedělní kriterium bylo poprvé v historii rozděleno na 3 balíky. Prvnímu opět vévodila Pája, jsa sentinelem metoucím z cesty vše, co pod kola Zondy přijde. Balík druhý si z čela povodil opět Pelcík s Kulkysem. V cíli se ukázalo, že vítězství Marka Kadlece na jaře v Pardubkách bylo jeho posledním v této sezoně a možná i v životě. Zbyl na něj toliko třetí flek. Tentokráte se prvního vítězství v lize dočkal Michal a spolu s ním i karbonový ZIPP 303.

Fido rozjel svoji veteránskou misi notně zezadu, ale pomalu si na špíz napichoval soupeře kuličku po kuličce, až si na ni málem napíchl i Dalibora Cisára. Ten je ovšem z dálného východu, takže se do výsledků vlastně ani nepočítá:)

Sečteno podtrženo dávám jedničku téměř podtrženou. Dopodtrhneme ji jistě již tento víkend na EC Holandska, kam míří ULTIMA v šestičlenném složení a v totální plné palebné síle....

Pardubický půlmaraton

Na pardubickém půlmaratonu se náš mančaft rozjížděl do nové sezony ... již dnes je jasné, že MS máme v kapse ...

 

Byl to slunný den v Pardubicích o velikonočním víkendu, když Ultima vyrazila vstříc slávě v sezoně 2014.

Na start jsme vyslali hordu borců v plné přípravě, z plného tréninku a zatím bez nedovolených podpůrných prostředků. Edgar zůstal doma, jelo se na vodu a chléb.

Čelo po celou dobu kontrolovala dvojice Cadel a Wiggo, která, zdá se, již jest oklepána ze strastí francouzských silnic a přes poctivou činku se přes zimu dopracovala k obstojné jarní formě. Odjet se podařilo pouze mladému Markovi Kadlecovi z PSP, což bylo „NENORMÁLNÍ“ a komentátoři Eurosportu se po dojezdu do cíle ještě dlouho usmívali. Podobnost Markova výkonu s Lancovým nástupem na Mt. Ventoux v roce 2000 je do očí bijící.:

O stříbře a bronzu se rozhodovalo ve špurtu pětičlenné skupiny, kde žluté barvy hrály prim a Ultima tak doobsadila zbytek stupňů vítězů.

Druhý balík byl dokonce šestnáctičlenný a jelo se zde na veteránského přeborníka Fida, ze kterého se přes zimu stala Kolumbijská blecha, El Condor Jose Rujano:

Domestici Cavendish, Hulk a Láďa chránili El Condora až do posledního kola, kde se bohužel hned dva z nich stali obětí hromadného pádu. Láďa i tak dotáhl Condora k vítězství ve veteránské kategorii a prvnímu titulu pro Ultimu v nové sezoně.

Nesmíme zapomenout též na boje v hloubi pole, kde bratři Odvárkové a Daviďas bez Konráda, sváděli tuhé boje. Nejlépe z toho vyšel Jarda, ale Honza chystá odvetu na mač další, ve kterém již půjde o body pro nominaci na MS.

Forma tedy je a to i o chlebu a vodě. Tomu nasvědčují též slova El Condora: Podía intentado con un primer grupo. En segundo tempo grupo era perezoso .... no snad tedy příště.

V květnu se již rozbíhá sezona naplno a hned o druhém svátku vysíláme pětičlenný mančaft na historicky první etapový závod, Etapák. Tady již půjde o hodně a o ještě více hned týden poté na lize v Třebové, o ještě více hned týden poté v Holandsku a pak již je na pořadu dne 25. ročník Tour de Šumava a soupiska čítá 20 jmen ve žlutočervených dresech....

Ke stažení

 

 
 
 
 

Přidat komentář

 
 
 

 
 
 

Komentáře

 

Naši partneři

KICKBIKE
 
E-kolobezka.cz
 
COLLM
 
BBBart
 
Pavlína Soukupová
 
KICK FRANCE 2013
 
 
 
2014 © ULTIMA K.LAP TEAM | designed by AG25