Ultima

Úvodní závod sezony ukázal nebývalou sílu ULTIMY - 25.04. 2014

Na pardubickém půlmaratonu se náš mančaft rozjížděl do nové sezony ... již dnes je jasné, že MS máme v kapse ...

 

Byl to slunný den v Pardubicích o velikonočním víkendu, když Ultima vyrazila vstříc slávě v sezoně 2014.

Na start jsme vyslali hordu borců v plné přípravě, z plného tréninku a zatím bez nedovolených podpůrných prostředků. Edgar zůstal doma, jelo se na vodu a chléb.

Čelo po celou dobu kontrolovala dvojice Cadel a Wiggo, která, zdá se, již jest oklepána ze strastí francouzských silnic a přes poctivou činku se přes zimu dopracovala k obstojné jarní formě. Odjet se podařilo pouze mladému Markovi Kadlecovi z PSP, což bylo „NENORMÁLNÍ“ a komentátoři Eurosportu se po dojezdu do cíle ještě dlouho usmívali. Podobnost Markova výkonu s Lancovým nástupem na Mt. Ventoux v roce 2000 je do očí bijící.:

O stříbře a bronzu se rozhodovalo ve špurtu pětičlenné skupiny, kde žluté barvy hrály prim a Ultima tak doobsadila zbytek stupňů vítězů.

Druhý balík byl dokonce šestnáctičlenný a jelo se zde na veteránského přeborníka Fida, ze kterého se přes zimu stala Kolumbijská blecha, El Condor Jose Rujano:

Domestici Cavendish, Hulk a Láďa chránili El Condora až do posledního kola, kde se bohužel hned dva z nich stali obětí hromadného pádu. Láďa i tak dotáhl Condora k vítězství ve veteránské kategorii a prvnímu titulu pro Ultimu v nové sezoně.

Nesmíme zapomenout též na boje v hloubi pole, kde bratři Odvárkové a Daviďas bez Konráda, sváděli tuhé boje. Nejlépe z toho vyšel Jarda, ale Honza chystá odvetu na mač další, ve kterém již půjde o body pro nominaci na MS.

Forma tedy je a to i o chlebu a vodě. Tomu nasvědčují též slova El Condora: Podía intentado con un primer grupo. En segundo tempo grupo era perezoso .... no snad tedy příště.

V květnu se již rozbíhá sezona naplno a hned o druhém svátku vysíláme pětičlenný mančaft na historicky první etapový závod, Etapák. Tady již půjde o hodně a o ještě více hned týden poté na lize v Třebové, o ještě více hned týden poté v Holandsku a pak již je na pořadu dne 25. ročník Tour de Šumava a soupiska čítá 20 jmen ve žlutočervených dresech....

 
 
 
 

Přidat komentář

 
 
 

 
 
 

Komentáře

 

Naši partneři

KICKBIKE
 
E-kolobezka.cz
 
COLLM
 
BBBart
 
Pavlína Soukupová
 
KICK FRANCE 2013
 
 
 
2014 © ULTIMA K.LAP TEAM | designed by AG25